česká národnost
Tyler Hobbs – NFT umělec

Tyler Hobbs

  • 2D art
  • generative art

Tyler Hobbs je vizuální umělec z Texasu. Jeho díla vznikají velmi netradičním způsobem, jelikož je bývalý počítačový inženýr. Svou tvorbu proto realizuje prostřednictvím výpočetní techniky. Díla jsou formována algoritmy a zaměřují se na interakci s přirozeným reálným světem a interakcemi mezi programem a člověkem. Hobbs jednoduše vyvíjí a programuje vlastní algoritmy, které se používají k pořizování vizuálních snímků. I proto můžeme konstatovat, že Hobbs patří do kategorie umělců, kteří tvoří tzv. generative art umění, což znamená, že jednotlivé NFT v kolekcí netvoří jako 1:1 umělecká díla „na míru“, ale pomáhá si generováním různých kombinací vlastností a prvků v dílech.

Jak říká sám autor na oficiální stránce, jeho díla vytvářejí rovnováhu mezi chladnou a tvrdou strukturou, v níž počítače vynikají, a chaotickým organickým chaosem, který můžeme pozorovat v přirozeném světě kolem nás. Jeho práce byly prezentovány na mezinárodní úrovni.

Přelomovým dílem umělce a programátora je kolekce Fidenza, kterou vydal ještě v polovině roku 2021. Šlo o 999 kusů uměleckých děl, které byly vytvořeny prostřednictvím nástrojů pro tvorbu generativního umění. Celkově se díla Fidenza liší v 11 různých vlastnostech na základě barev, tvarů, hustoty či zakřivení. Majitelé si v létě 2021 zakoupili celkem 999 kusů obrazů. Jejich hodnota se vyšplhala do astronomických výšek. Obrazy se do dnešního dne na sekundárním marketu OpenSea prodávají za 100 a více ETH za kus navzdory nepříznivému vývoji trhu.

V září 2022 překvapil Hobbs další kolekcí QQL, která podle očekávání rovněž zaznamenala velký úspěch. Kolekci vyprodal v Dutch aukci za 14 ETH za jeden kus, celkem vysbíral téměř 17 milionů dolarů. QQL je experiment, podle oficiální stránky tato generativní série vyzývá majitele díla, aby se stal tvůrcem projektu. Webová stránka QQL umožňuje každému vytvořit vlastní výstupy pomocí komplexního algoritmu projektu.

  • Marketplaces:
  • Tyler Hobbs – SuperRare profil
  • Tyler Hobbs – Foundation profil
  • Tyler Hobbs – Opensea profil