Snowfro – NFT umělec

Snowfro

  • 2D art
  • generative art

Umělec Snowfro je veřejnosti znám také pod civilním jménem Erick Calderon vzhledem k tomu, že je zakladatelem úspěšné platformy pro digitální umění s názvem Art Blocks.

Dlouho pracoval v rodinné společnosti na výrobu keramických dlaždic, ale když v roce 2013 poprvé slyšel o kryptoměně Bitcoin, svět blockchainu mu učaroval natolik, že se ho už odmítl vzdát. Věnoval se také těžbě, ale když se objevila kryptoměna Ethereum a s ní i smart contracty, svět se mu otočil o 180 stupňů.

V rozhovorech se chlubí, jak mu smart contracty umožnily vytvořit pro dítě kamarádky dárek, který se otevře, až když dovrší 18 let. Snowfrova snaha začala dávat ještě větší smysl, když spatřila světlo světa kolekce CryptoPunků. Tvrdí, že od té doby tráví v NFT více času než kdokoli jiný.

Jelikož měl výrazně lepší přehled než ostatní, věděl, že NFT světu chybí platforma, která by sdružovala kvalitní umělce s velkým potenciálem. Vytvořil proto platformu ArtBlocks, která byla sice nejprve koníčkem, ale když na ní kolekce jako Fidenza nebo Chromie Squiggle vydělaly miliony, pochopil, že to je budoucnost. Chromie Squiggle vytvořil samotný Snowfro a jedná se o první kolekci vymintovanou přes platformu Art Blocks.

Netají se však tím, že více než samotný obsah, tedy umění, je pro něj vzrušující technologie, která toto umění pohání. V rozhovoru pro Decrypt Snowfro řekl, že miluje generativní umění a akt, kdy umělec dokáže algoritmem nebo správným použitím dat vytvořit nespočet jedinečných uměleckých děl, aniž by to dělal manuálně. I proto je důležité dodat, že Art Blocks je platforma sdružující výhradně umělce, kteří se zaměřují na generativní umění a vytvářejí takový druh kolekcí. V případě, že hledáte spíše 1:1 umělecká díla, na Art Blocks je nenajdete.

  • Marketplaces:
  • Snowfro – Foundation profil
  • Snowfro – Opensea profil