OSF – NFT umělec

OSF

  • 2D umění
  • dystopie

Příběh Ovieho Faruqa alias OSF je poněkud jiný než u ostatních digitálních umělců. Přestože studoval matematiku a ekonomii na London School of Economics, měl vždy umělecké sklony. Jako teenager kupoval a prodával fotoaparáty a pomocí Photoshopu vytvářel divoké obrázky, které byly částečně vesmírnou fantazií a částečně pozemskou realitou. Avšak když šel na univerzitu, své umělecké vlohy nechal stranou a začal se naplno věnovat financím.

Profesně začínal jako obchodník v korporátní firmě, ale jeho život změnilo spuštění projektu Bored Ape Yacht Club, při kterém byl jako jeden z prvních. Jako úspěšný investor vymintoval přibližně 150 opic, se kterými později obchodoval. Mezitím s kamarádem Mandem spustili projekt známý jako Degenz, který zaznamenal relativně velký počáteční úspěch, i když neměl žádné ambice. Zájem však později opadl, protože koncept jeho budování založený na komiksu nebyl nikdy úplně naplněn. OSF a Mando se ale rozhodli tento neúspěch přetavit do něčeho většího a všechny držitele kolekce odměnili Degenz Passem, který dává přístup k detailním analýzám NFT projektů a do komunity NFT nadšenců a zkušených investorů, kterou si kolem sebe vytvořili.

Postupně si OSF v NFT světě vybudoval jméno seriózní postavy, která rozumí prostředí a problematice. Zároveň se po půl roce od jeho vstupu do Web3 vrátil k umění, ke kterému měl jako mladý blízko. Svá první díla začal prodávat v říjnu 2021 přes známou platformu SuperRare. Jeho díla si mohou dlouhodobě fanoušci zakoupit za desítky tisíc dolarů. Cenu si drží i díky tomu, že jde o známého umělce, kterého podporují i velká jména.

V březnu 2022 spustil OSF svůj free mint projektu Rekt Guy, který se velmi rychle vyšplhal na floor přibližně 1 ETH, a to i díky tomu, že kolekce zaujala například i Snoop Dogga. Celkem vydal téměř 9 tisíc NFT „rekt guyů“. OSF a Mando díky svým zkušenostem pochopili, jak budovat silnou komunitu, což se jim podařilo i v tomto případě.

  • Marketplaces:
  • OSF – SuperRare profil
  • OSF – Foundation profil
  • OSF – Opensea profil