česká národnost
Ondřej Zunka – NFT umělec

Ondřej Zunka

  • 3D art
  • VFX

Ondřej Zunka vystudoval informatiku na VUT, ale v současné době působí v Londýně jako kreativní ředitel svého studia Zünc. Zaměřuje se na realistické animace, které si hrají s perspektivou a představivostí. Svou práci popisuje jako vytváření vlastní reality a zkoumání myšlenek surrealismu, v němž se prolíná realita a futurismus. Na jeho Instagramu ho sleduje více než 136 tisíc lidí.

V minulosti pracoval jako 3D grafik na kampaních pro velké komerční společnosti, jako je sportovní značka Puma nebo módní dům Prada. Spolupracoval také se značkami jako Adidas, Lexus, Nike, Apple a populárními lifestylovými platformami Hypebeast a Highsnobiety. Má také zkušenosti z mnoha prestižních studií v Dánsku, Německu a Japonsku.

Ondřej Zunka to ve světě NFT dotáhl velmi daleko. Zajímavé je, že když se v New Yorku otevřela první kamenná galerie věnovaná nevyměnitelným žetonům, dostal příležitost debutovat spolu s dalšími velkými jmény právě český rodák, který se však angažuje i na tuzemské scéně. Na podzim letošního roku vystavil svou sbírku Photosystem II reprezentující fenomén fotosyntézy v pražské Kunsthalle. Jedná se o sérii interaktivních děl, která reagují na pohyb návštěvníků a nabízejí pohled do tajemství dokonalých systémů. Cílem je překvapit a šokovat, ale také zdůraznit význam tohoto biochemického procesu.

Do povědomí široké veřejnosti se dostal kolekcí The Fleur. Jedná se o 21dílnou kolekci surrealistických květin, kterou Zunka prodal v aukci na sekundárním trhu OpenSea. Některé kusy byly vydraženy za statisíce korun. Za dílo Ondřeje Zunky zaplatil populární umělec Pak více než milion korun.

  • Marketplaces:
  • Ondřej Zunka – SuperRare profil
  • Ondřej Zunka – Opensea profil