česká národnost
Marek Ehrenberger – NFT umělec

Marek Ehrenberger

  • 2D art
  • Ilustrace

Marek Ehrenberger je ilustrátor, grafik a vizuální umělec z Prahy, kde se v současné době věnuje různým projektům. Vystudoval Vysokou školu uměleckoprůmyslovou, ale svůj talent dále rozvíjel v prestižních grafických a designérských studiích v Curychu, Barceloně a New Yorku, kde měl možnost získat mnoho zkušeností v oborech, na které se přímo specializuje.

Jak uvádí na svých oficiálních webových stránkách, od roku 2012 pracuje na volné noze – v různých médiích pro různorodé klienty, spolupracuje s dalšími kreativci a zaměřuje se především na ilustrace, digitální prezentace, tiskoviny a umění barev a tvarů v komerční i kulturní sféře.

Jeho osobitý styl kombinuje nespoutané linie a tvary, textury a zářivé barvy. Jeho cílem je zachytit prostřednictvím svých děl charaktery různých typů osobností dnešní neustále se měnící individualistické společnosti. Markův osobitý styl nejlépe definuje projekt NFT The Divergents. Marek Ehrenberger sestavil 10 prototypů osobností a budoucím majitelům nezaměnitelných žetonů dává na výběr, aby si z nich vybrali podle toho, co je jim nejbližší. Postavy se od sebe liší barvami, prvky a ornamenty, ale společným jim je koncept linií a tvarů. Důslednost a charakteristický styl v jeho díle přetrvávají. Nedávno měl například možnost spolupracovat na projektu NFCastle, pro který navrhl vzácné vstupenky na konferenci v Lobkowiczkém paláci.

  • Marketplaces:
  • Marek Ehrenberger – Opensea profil