česká národnost
Lukáš Vojíř – NFT umělec

Lukáš Vojíř

  • 3D art
  • VFX

Lukáš Vojíř je český výtvarník a režisér, který v současnosti žije v Londýně. Jeho práce kombinuje 3D grafiku, práci s pohybem, VFX efekty a grafický design. Na Instagramu jej sleduje více než 63 tisíc lidí.

Podle vlastních slov se jeho osobní projekty zaměřují na neustále se vyvíjející koncepční a technicky zajímavé projekty.  Jako reklamní umělec spoluzaložil studio XK. Jedná se o tým designérů a kreativně smýšlejících lidí. Jádro tvoří zkušení umělci a technici, kteří se díky svému výzkumu a experimentálnímu přístupu specializují na nejmodernější 3D vizualizace a filmy. V minulosti spolupracoval se studii jako ManvsMachine, FutureDeluxe, Sagmeister&Walsh, Dan Tobin Smith a dalšími.  Mezi jeho klienty patří Nike, Apple, Microsoft, Timberland, Xiaomi, VELCRO, London Symphony Orchestra a mnoho dalších. Studio XK vytvořilo také koncepční návrhy pro společnosti Hublot, Huawei a Durex.

Svět NFT okouzlil i Lukáše Vojíře. Prostřednictvím Foundation prodal své dílo Market Rave za desítky tisíc korun. Kupec si dané 12sekundové dílo ponechal a dále jej neprodává. Lukáš nabízí svá díla poměrně netradičně na Tezos blockchainu, a to na sekundárním tržišti Objkt.

  • Marketplaces: