česká národnost
Johana Kroft – NFT umělec

Johana Kroft

  • 3D art
  • abstrakce

Johana Kroft je 3D umělkyně a designérka původem z České republiky, v současnosti žije v New Yorku. Má devítiletou praxi v reklamních a kreativních agenturách DDB a Ogilvy v Praze. Mezi další studia, se kterými spolupracovala, patří BBC One, Vccp, The Team, Coco&Eve, Mosaic films, Unit9, Audio Network, Gravity & Nexus, Google a Nike.

Talentovaná a pracovitá Johana získala zkušenosti také v Londýně a následně založila studio Idea & Maker, s nímž má možnost podílet se na projektech po celém světě. Uspěla také v různých soutěžích – stala se vítězkou mezinárodní soutěže designu pro kreativce Cannes Young Lions a její práce byla oceněna celosvětovou platformou pro umělecké talenty Creative Pool.

Johana se věnuje 3D modelování v různých stylech, ale ze všeho nejvíc miluje volnou ruku a neomezenou hru s pastelovými barvami. Vytváří minimalistické ilustrace inspirované svým psem, kterého potkala před několika lety, ale také emocemi, abstraktními postavami i každodenním životem. Všechna její díla jsou elegantní a poetická a měla možnost je vystavovat i v Číně. Vytváří také videa s pohyblivým designem.

Své NFT prodává na různých sekundárních trzích za desítky tisíc korun. Úspěšná je například její práce The Mind of Ethéra, jejímž cílem je propojit všechny umělkyně, které se identifikují jako ženy, na jejich tvůrčí cestě. Ethéra představuje digitální krásu, tvůrčí spravedlnost a svobodu projevu. Na oficiálním instagramovém profilu sleduje Ethereum více než 20 tisíc lidí z celého světa.

  • Marketplaces:
  • Johana Kroft – SuperRare profil
  • Johana Kroft – Foundation profil