česká národnost
Jakub Špaček – NFT umělec

Jakub Špaček

  • 3D art
  • VFX

Jakub Špaček pochází z Prahy. K umění se dostal jako samouk, když v dospívání začal experimentovat se svou vášní pro design. Jako umělec na volné noze se zdokonaloval ve své praxi a zároveň studoval architekturu, průmyslový design a interaktivní grafiku. Později se přestěhoval do Londýna, kde mohl ještě rychleji profesně růst.

Jakub je VFX designér, který o sobě říká, že jeho největší vášní je vytváření příjemných vizuálních efektů, které představují abstraktní jevy reálného světa.

V rámci komerční spolupráce mu byla svěřena značka refresh populární BBC Two. Pro televizi Nova vytvořil několik upoutávek a úvodních scén k pořadům.

Jakub Špaček přiznává, že jeho největší vášní je práce se simulacemi a procedurálními pracovními postupy. Tyto přístupy mu pomáhají vytvářet pohlcující až meditativní díla s cílem zprostředkovat divákovi zážitek z těchto vizí. Soustředí se na nejmenší jemnosti a detaily, které se skrývají ve tvarech a pohybech. Nakonec sbírky a díla, která publikuje na sekundárním trhu NiftyGateway, mluví samy za sebe. Celkem čtyři sbírky vydal již v roce 2020, kdy svět nezaměnitelných žetonů nebyl v České republice příliš rozšířen. Jeho nejdražší díla se prodávají za desítky tisíc korun, majitelé si jich však velmi cení a některá z nich nejsou ochotni prodat za méně než milion. Jakubovy práce vystavuje také pražská Kunsthalle v rámci výstavy Neviditelné síly.

  • Marketplaces: