Vzestup a pád decentralizované sociální sítě Friend.tech

Nová decentralizovaná sociální síť Friend.tech, založená na blockchainové platformě Base, se po menší než třítýdenní existenci potýká s prudkým poklesem aktivity a příjmů. Přestože původně přilákala zájem velkých kryptoměnových influencerů, hráčů NBA a tvůrců na OnlyFans, ukázalo se, že zájem je jen krátkodobý.

Friend.tech přišel s inovativním konceptem, kdy uživatelé mohou tokenizovat své účty a prodávat „klíče“ svým fanouškům. Držitelé těchto klíčů pak získávají přístup k soukromým chatovacím skupinám a mohou tak být přímo v kontaktu s tvůrcem. Nicméně podmínky pro používání aplikace, včetně nutnosti vkládat finanční prostředky při registraci a nejasná politika ochrany osobních údajů, vyvolaly pochybnosti.

Podle dat od Dune Analytics a DeFiLlama poklesla aktivita na Friend.tech o 95 %, z vrcholu téměř 39 000 denních transakcí 21. srpna na pouhých 1 400 transakcí. Navíc příliv finančních prostředků na platformu se snížil z $1,98 milionu na $8,300, i když celkově platforma zaznamenala příliv ve výši asi $81 milionů.

Přes tento strmý pokles zájmu ze strany uživatelů přišla Friend.tech s kontroverzním oznámením. Uživatelé, kteří by přešli na „kopie a konkurenční“ verze aplikace, by přišli o své dosavadní body. Toto rozhodnutí vyvolalo negativní reakce v kryptoměnové komunitě a přivedlo k otázce, jak platforma řeší konkurenci. Zakladatel Friend.tech s pseudonymem „Racer“ později své rozhodnutí vzal zpět s omluvou, ve které uvedl, že to bylo „hloupé prohlášení“ zrozené ze strachu z potenciální konkurence.

Zdá se, že Friend.tech se učí, jak navigovat ve světě decentralizovaných sociálních sítí a Web 3.0. Je třeba poznamenat, že pokles uživatelské aktivity po spuštění není neobvyklý pro sociální média, jak ukázaly příklady jiných platforem, jako jsou Bluesky a Threads. Friend.tech tedy stojí před výzvou, jak si udržet uživatelskou základnu a jak efektivně reagovat na kritiku a konkurenci v rychle se měnícím krypto prostředí.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..