Blur marketplace

Tržiště Blur přichází s vlastní kryptoměnou. Nejaktivnější investory odměnili stovkami tisíc dolarů

Sekundární tržiště s NFT Blur vydává svůj vlastní dlouho očekávaný kryptoměnový token. Největší konkurent etablované platformy OpenSea vstupuje na burzy ve velkém stylu, jelikož rozdává odměny ve výši až stovek tisíc dolarů nejaktivnějším investorům a obchodníkům s NFT, kteří platformu využívali. Jedná se o formu odměn „dle zásluh“. Tržiště Blur rozdává své tokeny podle toho, jak byli investoři v posledních měsících aktivní a jaké podmínky splnili. Abyste mohli token $BLUR získat, museli jste nakupovat, prodávat a účastnit se aukcí na tomto inovativním tržišti, které nabízí i analytické nástroje. Zkušenější investoři jej považují za rychlejší a spolehlivější alternativu k OpenSea, má však také několik nevýhod, které pozorují zejména ti nejaktivnější investoři.

Tržiště dosud přidělovalo tokeny ve třech vlnách a není vyloučeno, že další tokeny bude ve formě různých typů odměn rozdávat i v budoucnosti.

Společnost Blur původně plánovala airdrop tokenů v lednu, ale poté jej odložila na polovinu února. „Zkoušíme nové věci,“ napsalo tržiště 19. ledna na Twitteru, „a dva týdny navíc nám umožní uskutečnit spuštění, které zde ještě nebylo,“ dodali. Dá se říci, že se jedná o jeden z historicky největších airdropů pro investory, známe však i několik dalších, které byly v minulosti velmi úspěšné.

Společnost Blur, která se označuje za „tržiště pro profesionální obchodníky“, získala 11 milionů dolarů v investorském kole pod vedením společnosti Paradigm. Podobně jako LooksRare a další tržiště, která vznikla po vzestupu trhu s NFT, se Blur snaží vybudovat si publikum tím, že obchodníkům nabízí potenciálně hodnotné odměny v podobě tokenů.

Token si prozatím drží cenu v rozmezí 0,7 až 1,2 dolarů za kus. Samozřejmě, jelikož jde o novou kryptoměnu, probíhá přes ni velké množství obchodů, což zvyšuje volatilitu ceny, tedy její rychlý nárůst a pokles.

Cena Blur tokenu
Cena Blur tokenu


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..