Sothebys Grails

Sotheby’s vydražila NFT za 2,4 milionů dolarů

Prodej NFT v Sotheby’s ze sbírky Three Arrows Capital vydělal ohromujících 2,4 milionu dolarů, což předčilo očekávání.

Ve chvíli, kdy se zdá, že aukční trh s digitálními uměleckými díly po letech vystřízliví, prodej NFT v Sotheby’s New York ukázal, že chuť po prémiových digitálních aktivech zůstává silná.

V prvním ze série prodejů pořádaných Sotheby’s s cílem prodat stovky NFT shromážděných zkrachovalým krypto hedgeovým fondem Three Arrows Capital prodal aukční dům sedm NFT za více než 2,4 milionu dolarů.

Prodej se uskutečnil 19. května v rámci aukce Sotheby’s Contemporary Art Day a všech sedm položek daleko překonalo jejich vysoké odhady před prodejem. Název prodeje „Grails“, který odkazuje na historické NFT, o nichž se věří, že mají trvalou hodnotu, se ukázal jako pravdivý u děl od Tylera Hobbse, Larva Labs, Dmitriho Cherniaka a 0xDEAFBEEF, která si udržují vysokou poptávku.

Jedním z vrcholů byla Fidenza #725 Tylera Hobbse, která se prodalo za více než 1 milion dolarů, což je výrazně nad odhadem 120 000 až 180 000 dolarů. Dalším byl Autoglyph #187 od Larva Labs – první generativní dílo na blockchainu, které se prodalo za 571 500 dolarů oproti předprodejnímu odhadu 120 000 až 180 000 dolarů.

„Množství nabídek a celkový výsledek aukce pro první skupinu sedmi děl nabízených z kolekce Three Arrows jsou jasným znamením, že trh zůstává aktivní a že sběratelé jsou ochotni hledat díla nejvyšší kvality,“ okomentoval prodej Michael Bouhanna, vedoucí Sotheby’s Digital Art a NFTs.

Společnost Three Arrows Capital, kterou založili Su Zhu a Kyle Davies, zkrachovala v červenci 2022 po kolapsu Luna a TerraUSD, dvou kryptoměn, které singapurský hedgeový fond silně podporoval. Kromě svých krypto aktivit se Three Arrows Capital snažil vytvořit jedinečnou kolekci NFT, částečně díky spolupráci s renomovaným znalcem NFT Vincentem Van Doughem.

Po jeho krachu se likvidátorem fondu stala poradenská firma Teneo. V únoru 2023 společnost Teneo vydala oznámení se seznamem NFT společnosti Three Arrows Capital, které zahrnovalo 30 Hobbsových Fidenzas, 17 Cherniakových Ringerů a 11 CryptoPunků. Kromě NFT zabavených Teneo existuje samostatná sbírka – tzv. sbírka Hvězdné noci – kterou se Teneo stále snaží získat.

„Tyto prodeje se uskutečňují za účelem financování vymáhání věřitelů a nadále se zaměřujeme na identifikaci a maximalizaci hodnoty aktiv společnosti 3AC,“ okomentovalo aukci Teneo.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..