DeGods & y00ts

Solana blockchain opouštějí dva klíčové NFT projekty

Zejména během léta a podzimu 2022 se mnozí NFT nadšenci přeorientovali z blockchainové sítě Ethereum na Solanu, která převzala velkou část pozornosti a likvidity trhu, a to zejména pro nižší poplatky za gas fees. Na Solaně přirozeně vyrostly v posledních měsících i opravdu etablované projekty s poctivým týmem a solidní roadmapou, situace se však pomalu vrací do starých kolejí a většina NFT sběratelů se opět zajímá primárně o Ethereum blockchain. Solanu mimo jiné ovlivnil i pád kryptoburzy FTX. Přirozeně proto zakladatelé přemýšlejí, jak své projekty zajistit tak, aby byly dlouhodobě udržitelné, nezklamaly investory a zároveň mohli doručovat slíbenou roadmapu.

Dva zásadní projekty v době Vánoc avizují, že se v první polovině roku 2023 přesunou ze Solany na Ethereum, resp. jeho sidechain Polygon. Abychom byli konkrétnější, projekt DeGods se přesune na Ethereum a projekt y00ts se přesune na Polygon. Oba projekty patří společnosti DeLabs.

Zakladatel projektu FrankDeGods prohlásil, že jde o způsob, jak mohou DeGods prozkoumat nové možnosti. Zároveň si podle jeho slov uvědomují riziko. Floor price je momentálně asi 450 Solana, tedy zhruba 5 tisíc dolarů.

Y00ts momentálně pracují na technologickém řešení přemostění, podrobnosti proto zatím nezveřejňují. Floor price je momentálně přibližně 150 Solana, tedy asi 1500 dolarů.

Do velké míry jde o experiment, protože v takovém rozsahu zatím etablované a zaběhnuté projekty nikdo mezi sítěmi nepřesouval. Je sporné, jak se zachovají investoři, přirozeně však s příchodem na rozšířenější ETH síť bude více potenciálních zájemců o kolekci, které se na Solaně velmi dařilo. Na druhé straně, bude záležet také na tom, jak hladce se podaří přesun uskutečnit.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..