Sega

Sega kupuje vývojáře hry Angry Birds (Rovio) za 775 milionů dolarů

Společnost Sega, japonská videoherní společnost, která je známá díky postavičce Sonic the Hedgehog, získává vývojáře Angry Birds Rovio za 706 milionů eur (775 milionů dolarů).

V tiskové zprávě společnost Sega uvedla, že doufá, že využije „výrazné know-how společnosti Rovio v oblasti provozu mobilních her k uvedení současných a nových titulů společnosti Sega na globální trh mobilních her.“

„Mezi rychle rostoucím globálním herním trhem má trh mobilních her obzvláště vysoký potenciál a dlouhodobým cílem společnosti Sega je urychlit její expanzi v této oblasti,“ řekl Haruki Satomi, prezident a generální ředitel společnosti Sega.

Rovio je nejlépe známé díky mobilní herní sérii Angry Birds, která jako první dosáhla 1 miliardy stažení. Celkově Rovio uvádí, že jeho hry byly staženy více než 5 miliardkrát.

Akvizice společnosti Rovio společností Sega je nejnovějším příkladem akvizice nezávislého studia vyvíjejícího mobilní hry. Vývojář Candy Crush King byl získán společností Activision Blizzard v dohodě za 5,9 miliardy dolarů, která byla dokončena v roce 2016, zatímco společnost Zynga, která stojí za FarmVille, byla loni koupena společností Take-Two za 12,7 miliardy dolarů.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..