Sam Bankman-Fried byl zadržen policií na Bahamách

Sama Bankmana-Frieda zadržela v úterý 13. prosince 2022 policie. Policisté si pro něj přijeli až na Bahamy, kam odcestoval krátce poté, co jeho krypto burza FTX vyhlásila insolvenci. Na Bankmana-Frieda vydali zatykač právě v souvislosti s náhlým kolapsem centralizované krypto burzy.

Podnikatel, který přišel s pádem burzy o 15 miliard, byl zadržen den před tím, než měl pod přísahou vypovědět před americkým Kongresem. Očekává se, že v této souvislosti bude ve Spojených státech i obviněn, protože byl zadržen na základě žádosti federální prokuratury v New Yorku. „Bahamy a Spojené státy mají společný zájem na tom, aby se odpovídali všichni jedinci spojení s FTX, kteří mohli narušit důvěru veřejnosti nebo porušit zákon,“ uvedl bahamský premiér Philip Davis pro americkou televizi CNBC.

Prokuratura v New Yorku odmítla komentovat, jakým obviněním bude Bankman-Fried v USA čelit. Více informací se dozvíme v následujících dnech, známo není tedy ani to, jaký trest Samovi v oblasti kryptoměn hrozí. Podle The New York Times jde o podvod a praní špinavých peněz.

Krypto burza FTX byla založena v roce 2019 a začátkem listopadu 2022 požádala v USA o ochranu před věřiteli. Burza totiž nezvládla získat dost finančních prostředků na odvrácení svého kolapsu, když z ní obchodníci za 72 hodin vytáhli asi šest miliard dolarů. Bankman-Fried následně rezignoval z pozice výkonného ředitele FTX.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..