Půjčování luxusních hodinek prostřednictvím blockchainu: Jak Arcade.xyz mění koncept zastaváren

Využití blockchainové technologie již přineslo značné změny v způsobu, jak spolu lidé mohou interagovat prostřednictvím Internetu. Jednou z nich je tzv. NFT lending prostřednictvím Arcade.xyz, decentralizovaného finančního (DeFi) protokolu zaměřeného na usnadnění půjčování NFT. To umožňuje neznámým lidem půjčovat si peníze za luxusní hodinky s využitím NFT jako zástavy, která garantuje podmínky těchto půjček.

Během posledních několika týdnů si uživatelé Arcadu úspěšně půjčili peníze výměnou za tři luxusní hodinky od neznámých věřitelů. Tyto hodinky zahrnují model Daytona, který byl půjčen za 20 000 dolarů s roční úrokovou sazbou (p.a.) 15 %, model GMT-Master II, půjčený za 14 500 dolarů s 12 % p.a., a model Explorer, půjčený za 20 000 dolarů s 12 % p.a.. Kromě toho vlastník modelu Daytona a Explorer půjčil také hodinky Patek Philippe za 35 000 dolarů s 12 % p.a. Délky těchto půjček se pohybují od 56 do 90 dní a jsou přizpůsobeny konkrétním potřebám žadatelů o půjčku.

Usnadňování směny fyzických cenných aktiv za hotovost prostřednictvím online transakcí vyžaduje zabezpečený protokol, který zahrnuje třetí strany a NFT. Půjčovatelé svěřují své hodinky do péče 4K protokolu, escrow protokolu běžícím na blockchainu fungujícím jako prostřední nezávislá strana, a jako protihodnotu obdrží NFT, které představuje vlastnictví hodinek. Poté tyto NFT listují na platformě Arcade a čekají na nejvýhodnější nabídku půjčky.

Jakmile se půjčovatel a žadatel o půjčku shodnou na platformě Arcade, NFT reprezentující hodinky je převedeno do escrow peněženky. Jediným způsobem, jak získat hodinky zpět od 4K, je spálit dané NFT. Po skončení doby splatnosti půjčky, pokud je půjčka splacena, hodinky budou vráceny půjčovateli. Pokud však žadatel o půjčku zmizí z online prostředí, hodinky budou předány věřiteli.

Celý proces půjčování může probíhat bez toho, aniž by obě strany znaly identitu druhé strany – tato vlastnost Arcade významně rozšiřuje globální okruh potenciálních půjčovatelů a žadatelů o půjčku, kteří chtějí využít fyzické předměty jako záruku.

Aby uživatel získal hodinky zpět od 4K po skončení půjčky, musí spálit NFT hodinek a poskytnout dodací adresu a případně další identifikační údaje v závislosti na úrovni pojištění přepravy, jak vysvětlil Richard Li, zakladatel 4K.

Půjčování proti fyzickým luxusním předmětům přináší nový rozměr trendu půjčování NFT, který již umožnil půjčky v hodnotě přes 2,5 miliardy dolarů. Obvykle uživatelé žádají o půjčku pomocí NFT s vysokou hodnotou, jako jsou CryptoPunks a profilové obrázky Bored Ape Yacht Club (PFP). Nejvýznamnější platformou je Blend od NFT tržiště Blur, která byla spuštěna v květnu a během necelých dvou měsíců rychle ovládla trh díky atraktivním obchodním stimulům, s celkovým objemem NFT půjček přesahujícím 1,3 miliardy dolarů.

Gabe Frank, zakladatel platformy Arcade, který má zkušenosti jako bývalý zastavárník, zmínil, že Arcade již experimentoval s konceptem půjček zajištěných tokenizovanou nemovitostí, dluhovými pozicemi a dokonce i oděvy, jako jsou trička 9dcc od gmoneyho.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..