Zdroj: bankrate.com

Stablecoin od PayPalu překonal tržní kapitalizaci 500 milionů dolarů po expanzi na síť Solana.

Celková tržní nabídka stablecoinu od PayPalu PYUSD přesáhla půl miliardy tokenů. Jen za poslední měsíc se nabídka stablecoinu zvýšila z 270 milionů na více než 533 milionů. Růst nabídky PYUSD následuje po jeho expanzi na síť Solana v květnu.

Stablecoin od PayPalu navázaný na americký dolar, PYUSD, který byl spuštěn v srpnu 2023 ve spolupráci s depozitářskou firmou Paxos, zaznamenal překročení tržní nabídky půl miliardy tokenů.

Po jeho uvedení dosáhla nabídka PYUSD na konci roku 2023 230 milionů. Od té doby se celková nabídka stablecoinů více než zdvojnásobila, a tento měsíc překročila hranici 500 milionů tokenů (nebo 500 milionů dolarů), podle údajů od DeFiLlama.

Významně, za poslední měsíc se nabídka stablecoinu zvýšila o 97 %, z 270 milionů 26. června na nyní více než 533 milionů. To řadí PayPal mezi deset největších vydavatelů stablecoinů, přičemž Tether USD vede s nabídkou přesahující 112 miliard.

Nárůst růstu PYUSD následoval po jeho expanzi na síť Solana v květnu. Několik měsíců poté hostí Solana přibližně 134,5 milionu tokenů PYUSD, což je 25,2 % celkové nabídky. Mezitím je na síti Ethereum téměř 399 milionů stablecoinů PYUSD, podle stránky s cenami The Block.

Adopce PYUSD na centralizovaných burzách, jako je Crypto.com, a jeho integrace do decentralizovaných finančních protokolů, jako jsou Curve a Frax, také přispěly k růstu stablecoinu za poslední rok.

V současné době drží největší část PYUSD na Ethereu společnost Paxos, s 112 miliony tokenů, což představuje přes 20 % celkové nabídky. Následuje burza Crypto.com se 103 miliony, Defiance Capital s 35 miliony, BitGo se 14,8 miliony a Curve s 14 miliony tokenů, podle údajů z řetězceNapsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..