David Bowie NFT

Nevydaná verze skladby Let’s Dance od Davida Bowieho bude vydána jako NFT s charitativním účelem

Hudební odkaz Davida Bowieho pokračuje v rozkvětu, i přes jeho smrt v roce 2016, s neznámou verzí jeho hitu Let’s Dance, která bude vydána prostřednictvím NFT. Vydání je výsledkem spolupráce mezi Gala Music, pobočkou startupu Web3 Gala Games, hudebním producentem Larrym Dvoskinem a vydavatelem Warner-Chappell Music. NFTs, které budou zdobeny Bowieho uměleckými díly, budou k dispozici k prodeji 14. dubna, 40. výročí vydání původní písně. Každý zakoupené NFT umožní přístup k neznámé verzi Let’s Dance, kterou Dvoskin produkoval s Bowiem v roce 2002.

NFTs budou prodávány na základě modelu „zaplať, kolik chceš“, přičemž všechny výnosy půjdou na charitu MusiCares, která poskytuje zdravotní a lidské služby hudební komunitě. Dvoskin popsala skladbu jako „více snovou a elektronickou“ verzi původního hitu, který zůstává jedním z nejoblíbenějších Bowiových skladeb. Dvoskin si již dlouho přál, aby byla skladba aktualizována a obrátil se na Bowiův majetek s nápadem na vydání skladby prostřednictvím NFT.

Bowieho hudební katalog vlastní momentálně Warner Chappell Music, dceřiná společnost Warner Music Group, která kolekci zakoupila za více než 250 milionů dolarů v roce 2021. Vydání NFT k písni Let’s Dance následuje po vydání kontroverzní NFT kolekce Bowie on the Blockchain, kterou vydal Bowieho tým ve spolupráci s OpenSea. S vydáním NFT k písni Let’s Dance pokračuje v evoluci a adaptaci na nové technologie přinášející Bowieho hudbu nové generaci fanoušků a zároveň podporující dobrou věc.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..