Zdroj: https://financefeeds.com

Mastercard zavádí „Crypto Credential“ pro bezpečné peer-to-peer kryptoměnové transakce

Mastercard nedávno spustil novou službu „Crypto Credential“, která zjednodušuje a zvyšuje bezpečnost peer-to-peer kryptoměnových plateb. Tato služba umožňuje uživatelům posílat a přijímat kryptoměny pomocí uživatelských jmen Mastercard, což nahrazuje obvykle dlouhé a složité blockchainové adresy. Živá transakční schopnost je nyní dostupná na burzách Bit2Me, Lirium a Mercado Bitcoin, což umožňuje bezpečné blockchainové transakce mezi Latinskou Amerikou a Evropou.

Uživatelé v Argentině, Brazílii, Chile, Francii, Guatemale, Mexiku, Panamě, Paraguayi, Peru, Portugalsku, Španělsku, Švýcarsku a Uruguayi mohou provádět přeshraniční i domácí převody napříč různými měnami a blockchainy. Novým partnerem v pilotním ekosystému Mastercard Crypto Credential se stala kryptoměnová peněženka Foxbit, což rozšiřuje dosah služby k dalším uživatelům. Uživatelé Lulubit budou mít také přístup k této službě díky integraci s Lirium.

Mastercard Crypto Credential pomáhá ověřovat interakce mezi spotřebiteli a podniky pomocí blockchainových sítí. Poskytuje jistotu, že uživatel splnil soubor ověřovacích standardů, a potvrzuje, že příjemcova peněženka podporuje převáděné aktivum. Výměnou metadat Mastercard Crypto Credential eliminuje složitost spojenou s poznáním, jaká aktiva nebo blockchainy podporuje osoba, které chce uživatel poslat prostředky, čímž přináší větší důvěru a jistotu do těchto transakcí.

Služba podporuje výměnu informací dle pravidla Travel Rule pro přeshraniční transakce, což je regulační požadavek pro zajištění transparentnosti a prevenci nezákonných aktivit. Peer-to-peer transakce jsou prvním z mnoha možných využití, které Mastercard Crypto Credential plánuje podporovat, včetně NFT, ticketingu a dalších platebních řešení.

Proces funguje tak, že burza nejprve ověří uživatele podle standardů Mastercard Crypto Credential. Uživatel pak získá alias pro odesílání a přijímání prostředků na všech podporovaných burzách. Pokud přijímací peněženka nepodporuje dané aktivum nebo blockchain, odesílatel je upozorněn a transakce neproběhne, čímž se chrání obě strany před potenciální ztrátou prostředků.

Tento milník znamená první reálnou aplikaci vize Mastercard Crypto Credential, která byla představena na konferenci Consensus v roce 2023. Živé peer-to-peer transakce Mastercard Crypto Credential představují potenciál pro další rozšíření a podporu domácího i přeshraničního remitencního trhu.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..