Ikonická fotografie rappera The Notorious B.I.G. vstupuje do dražby, součástí jsou také NFTs

Zesnulý rapper The Notorious B.I.G. se znovu dostal zasloužené pozornosti. Fotografie, pořízená v roce 1997 fotografem Barronem Claibornem, je známá jako „The King Of New York“ a má velký význam v historii hiphopu. Tento ikonický snímek zachycující rappera s nakloněnou korunou symbolizující jeho velikost před 2 dny vstoupil do dražby spolu s dalšími digitálními snímky ve formě NFT.

Aukce, která probíhá na platformě Kairos, začala 2 dny zpět a potrvá 30 dní. Počáteční cena fotografie začíná na 50 ETH (93 500 USD) a vítězný dražitel bude mít možnost telefonického rozhovoru s Claibornem o této legendární fotografii. Kromě originálního výstřižku fotografie aukce zahrnuje také limitovanou sérii animovaných digitálních NFT zobrazujících portrét Biggieho. Tyto NFT jsou k dispozici v devíti edicích, každá za cenu 1 ETH (1 865 USD).

Pro fanoušky, kteří se chtějí účastnit za dostupnější cenu, je také k dispozici otevřená edice digitálního sběratelského předmětu inspirovaného korunou na fotografii. Toto NFT je k dispozici za 0,03 ETH (přibližně 55 USD) a je ho neomezeného množství. Navíc fanoušci se mohou účastnit samostatné aukce digitální sochy ve stylu Notorious B.I.G.

The Notorious B.I.G.
Fotografie rappera The Notorious B.I.G. / Twitter.com

Od 26. července bude Claiborne také nabízet 100 edic digitální verze originální fotografie spolu s fyzickým otiskem za cenu 1 ETH/ks. V srpnu se také uskuteční aukce za jednu z limitovaných edic Newyorských MetroCards Notorious B.I.G., které byly loni rozdávány na vybraných stanovištích metra. Každá MetroCard je podepsaná a spárovaná s NFT.

Výtěžek z aukce kolekce KONY bude předán spolku Keiyo Art, organizaci věnující se přístupnosti umění pro veřejnost, přičemž 35 % výtěžku půjde jim. Dalších 5 % bude darováno organizaci Charity: Water, která se zaměřuje na poskytování čisté vody těm, kteří ji potřebují.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..