Fotbalová hvězda Ronaldinho čelí vyšetřování, možné je také jeho zatčení

Brazilská fotbalová legenda Ronaldinho Gaúcho bude možná zadržena v rámci vyšetřování kryptoměnového podvodu v Brazílii. Zprávy z místních médií naznačují, že Ronaldinho neposlechl výzvu k výslechu před brazilským kongresem týkající se údajného pyramidového schématu, který je spojován s jednou z jeho společností.

Bývalá hvězda F.C. Barcelona, AC Milán a PSG se podruhé vyhnula výzvě k výslechu dne 24. srpna, s odůvodněním nepříznivými povětrnostními podmínkami. Kongresman Aureo Ribeiro mu poskytl další možnost výpovědi dne 31. srpna. V Brazílii mají svědci povinnost dostavit se na výzvy kongresu, a pokud tak neučiní, mohou jim hrozit pokuty a násilné donucení policií.

Vyšetřování se točí kolem Ronaldinhovy společnosti „18kRonaldinho“, která údajně slibovala klientům denní výnosy nad 2 % prostřednictvím investic do kryptoměn. Na společnost byla podána žaloba na více než 61 milionů dolarů za nedodržení těchto slibů. Toto právní stíhání je nyní součástí širšího vyšetřování kryptoměnových podvodů v zemi.

Ronaldinhova právní obrana tvrdí, že byl pouze ambasadorem společnosti a byl také obětí údajného podvodu. Argumentují, že jeho osoba a jméno byly neoprávněně použity k oklamání potenciálních klientů. Ronaldinho se také zapojil do kryptoměnového byznysu a v roce 2021, když spustil vlastní NFT kolekci ve spolupráci s INFLUXO.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..