Disney

Disney ruší práci na vlastním metaverse. Uzavřel divizi a propustil tým při širší restrukturalizaci

Podle The Wall Street Journal uzavřel Disney svou divizi metaverse a propustil z týmu kolem 50 členů jako součást širšího restrukturalizačního procesu. Předtím než odešel bývalý CEO Disney, Bob Chapek, jmenoval zkušeného člena společnosti, Mika Whitea, aby vedl tým při hledání interaktivních způsobů, jak vyprávět příběhy Disney pomocí nových technologií. Zatímco zbytek týmu přišel o své práce, White zůstane v firmě, i když není jasné, jakou roli bude hrát v budoucnu.

Kromě toho zpravodajské weby informovaly, že společnost opustila plány na zavedení služby předplatného podobné Amazon Prime pro Disney. Tato služba by umožnila jednotné uživatelské zážitky pro Disney+, maloobchodní operace a aplikace používané pro nákup jídla a zboží v tematických parcích Disney.

Přestože Chapek věřil v budoucnost metaverse a tvrdil, že by se společnost Disney měla vyniknout v kombinaci fyzických a digitálních zážitků, uzavření divize neznamená, že Disney zcela opouští své ambice ohledně metaverse. Podle The Journal Bob Iger, který se vrátil jako CEO v listopadu 2022, projevil zájem o metaverse tím, že se připojil k představenstvu startupu s animovanými avatary.

Uzavření divize metaverse může být pouze jedním z prvních kroků v rozsáhlém restrukturalizačním procesu společnosti Disney, v rámci kterého hodlá propustit až  7 000 zaměstnanců.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..