Coinbase App

Coinbase zakázal obchodování s NFT v aplikaci pro iOS. Na vině je prý Apple

Kryptoměnová burza Coinbase zakázala obchodování s nezaměnitelnými tokeny (NFT) pro uživatele iOS. Odvolává se na spor týkající se pravidel nákupu v aplikacích společnosti Apple. „Možná jste si všimli, že ve službě Coinbase Wallet iOS už nemůžete posílat NFT. Důvod je ten, že společnost Apple zablokovala naše poslední vydání aplikace, dokud jsme tuto funkci nezakázali,“ napsala společnost Coinbase na Twitteru.

Společnost Coinbase uvedla, že Apple požaduje, aby se gas fees, které vznikají při převodu NFT, vybíraly prostřednictvím systému nákupu v aplikacích společnosti Apple. Cílem Apple prý je, aby si mohl účtovat 30 % z těchto poplatků za různé operace realizované s NFT. Technologický gigant požaduje třetinový podíl z každé transakce, což vyvolalo očekávanou kritiku ze strany mnoha investorů.

„Pro každého, kdo rozumí tomu, jak fungují NFT a blockchainy, je jasné, že to není možné,“ napsala Coinbase ve tweetu.

Společnost Coinbase se dočkala také podpory od dalších hráčů z oboru. Podobný postoj totiž zaujal i Ryan Wyatt, generální ředitel společnosti Polygon Studios. Třicetiprocentní daň společnosti Apple označil za „zločinnou“, zatímco generální ředitel společnosti Epic Games Tim Sweeney řekl, že technologický gigant „musí být zastaven“.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..