Trumpcards

Buď v obraze #4: Ekosystém Polygonu stále roste, kolekce Donalda Trumpa se vyprodala za pár hodin

V předvánočním týdnu si znovu připomeneme NFT tržiště od Polygonu, kterému se od svého spuštění nebývale daří. Přesuneme se ke kontroverzní postavě – Donaldu Trumpovi, který dokázal svou obří kolekci vyprodat za pár hodin. Za zmínku také stojí připravovaný projekt Mocaverse od herní společnosti Animoca Brands, který má posílit interakce ve web3 komunitě. Poslední novinka pak představí integraci PayPalu v rámci peněženky MetaMask.

Polygon NFT tržiště překonává svá dosavadní maxima uživatelů

Navzdory současné zimě, která panuje nejen v Česku, ale i v kryptu, se velmi daří ekosystému Polygon. NFT market založený na této síti zaznamenává výrazný nárůst uživatelů. Zatímco ostatní tržiště s NFT zaznamenaly poslední měsíc spíše poklesy uživatelů, Polygon naopak zaznamenal svá dosavadní maxima. Svou zásluhu na tom mají NFT kolaborace se známými značkami jako například s Redditem.

Kolekce Donalda Trumpa se vyprodala za pár hodin, za což posbírala téměř 650 ETH

Kolekce bývalého prezidenta Spojených států se v počtu 45 000 kusů vyprodala za nečekaně krátký dobou. Cena mintu jednoho NFT byla stanovena na 99 $ a Trump kolekci představil prostřednictvím svého Twitter účtu. Nejzajímavější na kolekci jsou její výhody (utilities). V podání Trumpa zahrnují například cocktailovou party na Floridě v Mar-A-Lago, večeři v Miami, skupinový hovor a nebo golfový výlet s bývalým prezidentem.

Fastfoodový řetězec White Castle věnuje svým zaměstnancům 25 tisíc dolarů utržených z NFT

Pomoci by měly zejména zaměstnancům v nouzi. Mnoho restaurací, jako například Applebee’s nebo Domino’s vytvořilo v roce 2022 své NFT kolekce zejména za účelem propagace. Naopak americký fastfoodový řetězec White Castle údajně od začátku plánoval výnosy z NFT věnovat na charitu. Bohulibý skutek tohoto řetězce by tak mohl otevřít další možnosti využití digitálních obrázků.

Herní společnost Animoca Brands připravuje kolekci Mocaverse, chce být blíže Web3 komunitě

Hongkongská herní společnost, která mimo jiné rozvíjí otázku digitálního vlastnictví ve hrách nebo která také buduje svůj otevřený metaverse, přišla s oznámením vlastní NFT kolekce. Očekávaná je v Q1 2023 a prozatím je v plánu magických 8.888 kusů. Mocaverse nabídne 4 hlavní utility a zároveň 4 hlavní pilíře – učení, hraní, budování a pomoc potřebným. Oblasti budou reprezentovat kanály pro výměnu informací a mají podnítit růst komunity jako takové. Konkrétněji držitelé tokenu budou mít přístup k různým AMAs (= ask me anything), exkluzivnímu hernímu obsahu a také k sociálním událostem v rámci komunity.

MetaMask spouští partnerství s PayPalem, ETH půjde nakoupit v rámci platformy

ConsenSys, vývojář populární krypto peněženky MetaMask oznámil důležitou spolupráci. Prozatím sice jen v USA, nicméně v budoucnu půjde snad v rámci celého světa koupit Ethereum na pár kliknuti. Uživatelé MetaMasku budou moci za několik týdnů zadat částku v dolarech, která bude indikovat nákup určitého množství kryptoměny Ethereum. Nakonec po přihlášení na PayPal a potvrzení transakce dostanou uživatelé kryptoměnu přímo na zmíněnou platformu.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..