Buď v obraze #31: Mercedes-Benz integruje digitální umění, FC Barcelona oznamuje spolupráci s WoW

Vítáme vás u 31. přehledu ze světa Web3! Proof Collective oznámila plány na otevření víceúčelové galerie v Los Angeles. Mercedes-Benz představil novou pilotní verzi aplikace pro digitální umění do svých vozidel. Zároveň se však objevují problémy v metaverzu Robloxu, kde crypto phishingoví zloději utrácení prostředky z odcizených digitálních aktiv. FC Barcelona se připojila k NFT projektu World of Women a připravuje exkluzivní aukci. V neposlední řadě pak členka týmu Azuki čelí obvinění z plagiátorství.

Proof Collective plánuje otevřít víceúčelovou galerii v LA

Proof Collective, známá NFT komunita, plánuje otevřít galerii a setkávací prostor v Los Angeles. Foundry by PROOF v Arts District bude sloužit pro umělce a web3 komunitu, a bude otevřena od konce července do konce roku 2023. Tato iniciativa následuje po zrušení Proof Conference v únoru. Cílem je podpora umělců a interakce s web3 komunitou. Více v článku zde.

Spolupráce Nike a Fortnite nakonec nazahrnuje implementaci NFTs do hry

Začátkem minulého týdne firma Nike upozornila na zajímavou spolupráci mezi hrou Fortnite od Epic Games a platformou .SWOOSH Web3 od Nike. Navzdory prvotním očekávání nezahrnuje nový ostrov „Airphoria“ prvky NFT, jak se předpokládalo. Místo toho obsahuje digitální aktiva Fortnite, která zůstávají nepřenosná mezi hráči a nejsou napojena na blockchain. I přesto že k využití této technologie nakonec nedošlo, stále to znamená posun v náladách, kdy Web3 firmy hrají roli v budoucnosti videoher.

Mercedes-Benz představil pilotní verzi nové aplikace pro digitální umění

Mercedes-Benz představil pilotní verzi aplikace pro digitální umění do auta, která umožňuje zákazníkům zobrazovat vlastní digitální umění ve vozidle pomocí krypto peněženek. Aplikace bude testována v novém modelu třídy E. Tímto se Mercedes-Benz snaží propojit fyzické a digitální produkty a auta přeměnit v galerie. Více v článku zde.

Metaverzum Robloxu je magnetem pro crypto phishingové zloděje

Crypto phishingoví zloději, kteří lidem tzv. „vyprázdní“ peněženky často utrácejí kradené prostředky v metaversu Robloxu. Podle jednoho z pracovníků tržiště OpenSea jsou tito zloději NFT převážně děti, které stále chodí na střední školu. Mnoho z nich investuje své prostředky do nejlepšího vybavení pro své Roblox avatary – ve formě oblečení a doplňků. Pracovník OpenSea také upozorňuje, že tyto děti netají své bohatství a utrácí ho nejen na Robloxu, ale také například na Uber Eats.

Fotbalová FC Barcelona spustí NFT aukci ve spolupráci s World of Women

FC Barcelona se spojila s NFT projektem World of Women pro druhé vydání kolekce „Masterpieces“. Digitální umělecké dílo nazvané „Empowerment“ od umělkyně Rhi Madeline oslavuje kapitánku ženského klubu Alexii Putellas a zobrazuje její úspěchy. Aukce pro toto dílo začne 26. června na tržišti OpenSea a nabízí fyzické benefity, včetně setkání s Putellas a podepsaných předmětů. Více v článku zde.

Členka týmu Azuki obviněna z plagiátorství

Elenu, digitální umělkyni a výzkumnici v Azuki obvinili z plagiátorství v její nové kolekci. Obvinění se objevila na Twitteru, kde Elena byla obviňována z toho, že ukradla umělecké prvky pro svůj projekt Atomic Ordinals. Zatímco se na krypto Twitteru šuškalo o údajném skandálu, Elena zveřejnila vysvětlující tweet. V něm uvedla, že kvůli zpětné reakci odloží vydání projektu Atomic Ordinals. Ve svém tweetu dále tvrdila, že „dohledala“ některé zdrojové obrázky, na které odkazovali jiní uživatelé. Což je čin, který sice není vysloveně nezákonný, ale v umělecké komunitě je do značné míry odsuzován.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..