Coca Cola

Buď v obraze #3: Coca-Cola chystá vlastní NFT, Warner Music vytvoří Web3 hudební platformu

Druhý adventní týden se chýlí ke konci, a proto nastal čas pravidelného týdenního přehledu. V dnešním souhrnu se podíváme na NFT kolekci od dalšího giganta vstupujícího do světa NFT – Coca-Coly, nadšence do vánočních nákupů pak potěší novinka ve formě nové hw peněženky od Ledgeru. Následující dvě zahraniční témata se zaměří na hudební NFT a v poslední novince představí svou kolekci Tino Forbidden.

Zahraniční aktuality

Crypto.com vydá NFT pro Coca-Colu. Tématem je FIFA World Cup

Další velkou značkou, která experimentuje se světem web3 a zejména pak NFT, se stává Coca-Cola. Fanoušci tohoto nápoje a zejména pak fotbalu budou moci po registraci na crypto.com získat jedno z 10 000 NFT vytvořených umělcem GMUNK pro tuto událost. Kolekce byla nazvána „Piece of Magic“ a je zajímává mimo jiné tím, že bude ovlivněna daty z reálných fotbalových zápasů na mistrovství.

Ledger vydává novou hardwarovou peněženku zaměřenou speciálně na NFT

Společnost Ledger je v kryptoměnovém průmyslu a zejména pak na trhu s hardwarovými peněženkami velice dobře známá. Spolu s firmou Trezor tvoří monopol na poli bezpečnosti digitálních aktiv. Nyní se firma spojila s Tonym Fadellem, designerem iPodu, aby vytvořila e-ink pěneženku s dotykovým displayem, která dokáže NFT přímo zobrazit. Peněženka nabídne USB-C a Bluetooth konektivitu, dokonce také bude umět využít bezdrátové Qi nabíjení. Zařízení v ceně okolo 7.000 CZK je plánováno na březen příštího roku.

Warner Music a Polygon společně spustí hudební web3 platformu

Platforma by se měla po vzoru třetího partnera jmenovat LGND Music. Datum spuštění je zatím plánováno na leden 2023 a služba by měla mimo jiné obsáhnout slavný taneční label Spinnin’ Records. Partnerství umožní vybraným umělcům vydávat své digitální kolekce, jak v mobilní aplikaci, tak v desktopové verzi. Jak předcházející řádky napovídají – platforma poběží na síti Polygon zejména z důvodu nízkých transakčních poplatků. Hudební web3 platformy zažívají poslední dobou velký rozmach a Goldmach Sachs předpovídá hudebnímu odvětví desetinásobný růst do roku 2030. Nemalý podíl by na tom měly mít web3 ekosystémy.

Winamp přidává podporu pro hudební NFT

Old-schoolový PC přehráváč médií Winamp se přizpůsobuje době a přidává podporu kryptoměn. Konkrétně jde o Ethereum a jeho druhou vrstvu Polygon. S příchodem posledního updatu se Winamp naučí přehrávat hudební NFT. Uživatelé přehrávače tak mohou připojit Metamask peněženky a nahrát hudbu ve formě ERC-721 nebo ERC-1155 tokenů. Přehrávač se tak stává prvním na světě, který hudební NFT podporuje.

Domácí aktualita

Tino Forbidden vyprodal kolekci založenou na vlastním NFT z kolekce Mutant Ape Yacht Club

Tino, jeden ze spoluzakladatelů streetwearové značky Life is Porno, se rozhodl využít autorských práv, které drží ke svému NFT z kolekce Mutant Ape Yacht Club. Vzniklo tak 365 NFT, které kombinují jeho opici číslo #11258 s unikátním pozadím, vytvořené umělou inteligencí. Mint kolekce byl zdarma, nicméně k většině tokenů získali přístup lidé, kteří byli pro cestu Tina nějakým způsobem důležití.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..