PUBG

Buď v obraze #22: NFTs zažily nejhorší týden za několik let, Tvůrce PUBG plánuje vlastní metaverse

Zdravím vás u 22. týdenního přehledu, kde zjistíte proč uplynulý týden byl jedním z nejhorších v historii NFTs a proč počet uživatelů poměrně významně klesnul. Současná negativita na trhu však nezastavuje vývoj mnoha projektů – v další novince si představíme plány tvůrce PUBG zaměřené na vývoj metaverse platformy. Ani bývalý prezident USA nedává ruce pryč od NFTs a oznamuje druhou kolekci v následující novince. Poslední aktualita uplynulého týdne připomene nostalgický milník – kolekce BAYC překonala milion ETH v celkovém objemu obchodů.

Denní počet uživatelů a prodejů je nejnižší od roku 2021

Údaje analytické platformy Dune hovoří o úbytku počtu denních uživatelů i prodejů na NFT tržištích. Během minulého týdne byla zaznamenána data nejnižší od července 2021. Počet unikátních uživatelů napříč tržišti – Blur, OpenSea a LooksRare v minulém týdnu neustále klesal a 19. dubna dosáhl hodnoty 7 455 uživatelů a 16 149 prodejů. Důvod poklesu není jasný, nicméně dle údajů uvedené společnosti klesla aktivita jak od profesionálních obchodníků tak od příležitostných uživatelů. Což indikuje špatnou makroeknomickou situaci ve světě. Snižení aktivity může být způsobeno také „minoritnějšími důvody” jako například airdropy od Blur nebo meme-coinovým šílenstvím v posledním týdnů.

Tvůrce PUBG plánuje spustit vlastní metaverse už tento rok

Jihokorejské studio Krafton, které stojí za megahitem PUBG uvedlo, že jeho metaverse herní platforma bude spuštěna ještě tento rok. Krafton a jihokorejská společnost Naver Z, která se zabývá rozšířenou realitou na metaverse projektu spolupracují a pracovně jej nazvaly Migaloo. Jedním z cílů projektu je umožnit uživatelům nakupovat a prodávat herní aktiva (ve formě NFT). Svět Migaloo by dle dosavadních úniků mohl připomínat Roblox, ale navíc s NFT.

Trump před zahájením kampaně vypouští druhou sérii své kolekce

Další série “sběratelských karet” s podobiznou Trumpa vznikla na síti Polygon – tentokrát v počtu 47 000 kusů. Na trh byla uvedena dne 18. dubna za cenu 99 USD/kus. Tump na Instagramu zdůraznil, že ponechal stejnou cenu jako u první série „protože chce aby jeho fanoušci vydělali peníze a bavili se u toho”. V době psaní článku kolekce dosáhla objemu obchodů téměř 1 000 ETH a její floor price se nachází na hranici 0.05 ETH. Představení druhé série však snížilo floor price u první série. Její hodnota je nicméně stále tříkrát vyšší (0.15 ETH při počtu 45 000 kusů) než v případě druhé kolekce.

BAYC překonal milion ETH v celkovém objemu obchodů

Dva roky od vydání ikonické kolekce od studia Yuga Labs můžeme oslavit významný milník. Komunita totiž slaví úspěch v podobě překonání milionu ETH v celkovém objemu obchodů. Pro mnohé bude překvapením, že daný úspěch řadí kolekci na druhé místo v žebříčku projektu (opět dle celkového objemu obchodů). Dle dat z portálu CryptoSlam první místo drží projekt Axie Infinity s obchody v hodnotě 4 mld. dolarů (BAYC 2.8 mld. dolarů). Nutno podotknout, že projekt Axie Infinity je o několik let starší – poprvé spatřil světlo světa již v roce 2018. Úspěch BAYC i Axie není pouze úspěchem konkrétních projektů, ale úspěchem celé NFT komunity.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..