Opensea PRO

Buď v obraze #20: OpenSea ztrácí dominanci, Yuga Labs má několik nových kolekcí

Vítejte u jubilejního dvacátého přehledu – tentokrát se zaměříme na sekundární tržiště, kde OpenSea ztrácí své prvenství a snaží se o něj znovu zabojovat. Významné novinky v uplynulém týdnu nastaly také v rámci ekosystému Yuga Labs. Držitelé „Otherdeed for Otherside“ mohou své NFT spálit a odemknout si určité výhody. V rámci hudebních NFT je poměrné velkou událostí vznik kolekce věnované Davidu Bowiemu. Poslední novinka uplynulého týdne pak odkrývá astronomické platy vývojářů virtuální reality ve společnosti Meta.

OpenSea již není jedničkou na trhu, místo obsazuje Blur

NFT zaznamenávají silný start roku, ale bohužel to samé nelze říci o tržišti OpenSea. Sekundární trh, který dlouho dominoval, nyní zaznamenává úpadek zájmu. Naopak se zdá, že jeho hlavní konkurenti – tržiště Blur – se daří velmi dobře. Během prvních měsíců letošního roku dosáhl OpenSea 31% podílu na trhu v obchodním objemu. Nicméně v březnu se objem obchodů výrazně snížil a podíl OpenSea na trhu klesl na 22%, což je nejnižší úroveň od února 2021. Naopak Blur získal v prvním čtvrtletí tohoto roku impozantní podíl 57%, zejména díky odměnám v podobě tokenů za aktivitu pro své stálé uživatele.

Yuga Labs rozdává „Otherside Vessels“, bude sloužit jako klíč ke hře

Nedávno představila společnost Yuga Labs v rámci projektu Otherside 2D strategickou hru s názvem Legends Of The Mara. V průběhu minulého týdne byla spuštěna raná fáze projektu s názvem „Otherside Expanded: decoupling and Vessel claim“. Každý majitel NFT z kolekce „Otherdeed for Otherside“ dostal možnost spálit svůj pozemek a získat  NFT v rámci nové kolekce „Otherdeed Expanded“ a také tzv. „Vessel“, který je nezbytný pro zmíněnou 2D hru. Tímto „burn mechanismem“ došlo k oddělení postaviček Koda od jednotlivých pozemků a majitelé je obdrželi jako samostatné NFT.

OpenSea chce oslovit pokročilé obchodníky, spouští OpenSea Pro

OpenSea Pro je rebrandovaná značka společnosti Gem, NFT agregátoru, který společnost získala přesně před rokem. Nová platforma údajně shromažďuje informace ze 170 tržišť a nabízí obchodníkům nejen sledování dat v reálném čase, ale také optimalizaci poplatků. OpenSea zároveň nabízí uživatelům původního tržiště Gem možnost získat NFT z kolekce s názvem Gemesis jako odměnu za jejich podporu. Tato kolekce se stala jednou z nejobchodovanějších minulý týden.

Nevydaná nahrávka Davida Bowieho debutuje jako hudební NFT

Dosud nevydaná verze písně „Let’s Dance“ z roku 1983 od zmíněného legendárního umělce se objeví jako součást limitované edice NFT. Společnost Gala Music plánuje na 14. dubna (40 let od vzniku skladby) vydat kolekci 3 003 NFT, na kterých se objeví umělecká díla inspirovaná právě Bowiem. Každý kus NFT pak poskytne svému majiteli přístup k dosud nevydané verzi písně, která vznikla v roce 2002. Zisk z prodeje bude věnován na charitu.

Meta platí vývojářům metaverse až milion dolarů ročně

Navzdory turbulencím – například v podobě pozastavení podpory NFT na Instagramu, společnost Meta stále metaverse budoucnosti věří. Nová zpráva deníku The Wall Street Journal uvádí, že programátoři virtuální reality u zmíněné firmy mohou vydělat ročně částku v rozmezí 600 tisíc až téměř jednoho milionu dolarů, což je dostatečně vysoká odměna na to, aby je řadila mezi 10 % nejlépe placených zaměstnanců společnosti Meta. Mark Zuckerberg, spoluzakladatel a generální ředitel společnosti nadále tvrdí, že nemá v plánu měnit svou dlouhodobou vizi metaversa.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..