Porsche NFT

Buď v obraze #2: Porsche bude mít vlastní kolekci, Uniswap rozdává miliony dolarů

Máme tu neděli a s ní i přehled toho nejzajímavějšího, co se stalo v uplynulém týdnu. V následujících řádcích se dočtete o připravované NFT kolekci od Porsche, milionovém dárku od Uniswapu pro vybrané uživatele a nebo také možná o blížícím se býčím trhu? Uplynulý měsíc totiž překvapivě přinesl největší volume v NFTs za posledních 7 měsíců.

Zahraniční novinky

OpenSea přidává podporu Binance Coin chainu.

Integrace $BNB má proběhnout do konce roku. Tento krok tak umožní tvůrcům nabízet a prodávat NFTs na největším tržišti OpenSea. Ekosystém $BNB již nyní podporuje více než 1.300 dapps včetně decentralizovaných financí (DeFi), metaverse a NFT. OpenSea v současnosti podporuje NFT ze sítě Ethereum, Polygon, Klaytn, Solana, Arbitrum, Avalanche a Optimism.

Prodeje NFT vzrostly v listopadu poprvé za posledních 7 měsíců.

Minulý měsíc byl zaznamenán o 13.2 % větší objem obchodů než v měsíci říjnu. Turbulence na NFT trhu a celkově trhu kryptoměnovém ztěžují rozlišit příčinu nenadálého růstu. Podle jedné z teorii současný pokles cen začaly využívat whales (=větší hráči na trhu) k rozsáhlejším akvizicím.

Uniswap spuští NFT tržistě, zároveň rozdává Airdrop v hodnotě 5 milionů dolarů.

Decentralizovaná kryptoměnová burza rozdává USDC dřívějším uživatelům NFT agregátoru Genie, kterou odkoupila letos v červnu. Každý, kdo použil Genie před letošním dubnem si tak může vyzvednout Airdrop v hodnotě $300. Pokud jste však ve stejném časovém období drželi NFT „Genie: Genesis“ máte nárok dokonce na $1.000 v USDC. Uniswap pak díky akvizici nabídne možnost obchodovat s NFTs napříč nejdůležitějšími platformami na Ethereu – OpenSea, X2Y2 a LooksRare.

Coinbase vypíná mobilní NFT převody, důvodem mají být podmínky App Store. 

Jedna z největších kryptoměnových směnáren, Coinbase, se vyjádřila, že Apple nyní požaduje 30 % poplatek také u „gas fees“, tedy transakčních poplatků. Burza se vyjádřila následovně: „každý kdo rozumí jak NFT a blockchain funguje, pochopí, že tohle prostě nemůžeme splnit.“ Aplikace Coinbase Wallet na platformě iOS tak začátkem prosince přestala transfery NFTs podporovat.

Porsche spustí v lednu vlastní NFT kolekci s motivem modelu 911

Společnost tímto krokem vstoupí po vzoru jiných automobilek do světa web3. Při vytvoření kolekce spolupracovalo Porsche s 3D umělcem Patrickem Vogelem. Lidé při nákupu (mintu) NFT získají některé ze tří základních motivů (designů) modelu 911 – Lifestyle, Performace a Heritage. V plánuje je kolekce o množství 7.500 kusů a na jednu osobu bude limit pro mint tři kusy. Vlastník digitální kolekce dostane také možnost vůz ve vybraném motivu zobrazit v renderu, který vznikl za pomoci nejnovějšího Unreal Enginu 5. V uplynulém týdnu Porsche prezentovalo svou kolekci na umělecké události Miami Art Basel.

Domácí aktualita

DM drogerie vstupuje do světa NFT s kolekcí Múzy Inspirace.

Společnost dm na konci listopadu představila šest motivů obrazů v NFT podobě. Ilustrace z kolekce Múzy Inspirace vyšly v limitované edici 100 digitální děl a jejich majitelé zároveň získali i díla v tiskové kvalitě. NFT bylo možné zakoupit i platební kartou.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..