Curtis

Buď v obraze #19: Letecká společnost prodává letenky jako NFT, Gucci oznamuje partnerství s Yuga Labs

V dnešním přehledu se zaměříme na nedávné oznámení spolupráce mezi módní značkou Gucci a Web3 společností Yuga Labs. Gucci totiž bude v rámci víceletého partnerství vytvářet oblečení pro Otherside. Dále se podíváme na argentinskou aerolinku Flybondi, která prodává letenky ve formě NFT. Následovat bude novinka týkající se projektu y00ts, který přechází na síť Polygon, a nakonec se zmíníme o ukončení Disney divize metaverse.

Gucci oznamuje spolupráci s Yuga Labs

Příliš mnoho detailů k partnerství zatím není známo, nicméně klíčovou informací je, že obě společnosti podepsaly víceleté partnerství, v jehož rámci bude Gucci vytvářet oblečení pro metaverse projekt Otherside. Společnost Gucci již podnikla několik kroků ve Web3 světě, například spolupracovala s projektem 10KTF, který společnost Yuga Labs nakonec odkoupila na podzim loňského roku. V rámci partnerství mezi 10KTF a módním gigantem Gucci (ještě před samotnou akvizicí) společně vytvořili digitální oblečení, které bylo nabídnuto majitelům určitých kolekcí, například Cool Cats nebo BAYC.

Argentinská letecká společnost prodává letenky ve formě NFT

Nízkonákladová letecká společnost Flybondi začlenila NFT do procesu prodeje letenek. Nová integrace se nazývá Ticker 3.0 a je rozšířením stávajícího vztahu se společností TravelX, která se zabývá právě NFT letenkami. Technologie prodeje letenek je postavena na blockchainu Algorand. Cestujícím je umožněno nezávisle měnit jméno a převádět nebo prodávat své „NFT letenky“. Flybondi si NFT pochvaluje jako flexibilnější způsob cestování, který například umožňuje nakupovat letenky s předstihem bez pevně stanovených plánů. TravelX neúčtuje poplatek při prvotním nákupu letenky, ale při obchodech na sekundárním trhu získává 2% transakční poplatek, ze kterého získávají 2% podíl i letecké společnosti. Letenky mohou být zakoupeny na stránkách letecké společnosti za použití fiat měny.

y00ts, jeden z hlavních projektů Solany, přechází na Polygon

Populární projekt y00ts zahájil proces migrace ze svého původního blockchainu Solana do sítě Polygon. Kolekce obsahuje 15 000 kusů generativního umění a více než 70 % NFT již bylo přesunuto. Držitelé NFT z této kolekce převádějí svá NFT do sítě Polygon pomocí webové stránky. Migrace, která začala v úterý, byla oficiálně oznámena již v prosinci. DeLabs, losangeleský startup, který stojí za projekty DeGods a y00ts, obdržel od Polygonu grant ve výši 3 milionů dolarů, aby přechod usnadnil. Podle DeLabs však Polygon nebyl jedinou možností. Startup údajně obdržel „mnohem větší nabídky“ pro přesun, nicméně nakonec se rozhodl pro Polygon jako nejvhodnějšího kandidáta.

Disney ukončuje svou metaverse divizi

V rámci propouštění, které se dotkne přibližně 7 000 zaměstnanců, bude zrušena také divize metaverse. Společnost Disney, stejně jako spousta dalších společností, nastoupila v roce 2021 do již rozjetého vlaku a v kontextu tehdejších událostí založila oddělení zaměřené na strategii metaverza. Všech 50 zaměstnanců, kteří spadali pod vedení Mika Whitea, bylo propuštěno. Samotný White však ve společnosti zůstává, nicméně jeho role zatím není jasná. Disney nikdy explicitně neuváděla, co plánovala s metaverse divizí budovat.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..