Doodles

Buď v obraze #17: Microsoft testuje Web3 peněženku v Edge, Doodles už není NFT projekt

Vítejte u 17. týdenního přehledu! Tento týden přinesl novinku v oblasti sociálních sítí, kdy společnost Meta oznámila konec podpory NFT na Facebooku i Instagramu. Další novinka se týká projektu Doodles, který se nyní hodlá více zaměřit na média (film, hudba a hry) a nechce už být označován za NFT projekt. Třetí novinka představuje záměr herní společnosti Animoca Brands, která plánuje otevřít síť klubů pro setkávání Web3 komunity. Poslední novinka se pak věnuje Microsoftu a jeho snaze integrovat Web3 peněženku do prohlížeče Edge.

Meta ukončuje podporu NFTs na Facebooku a Instagramu

Rok 2023 je u Mety označován jako „rok efektivity“. Společnost i z těchto důvodů hodlá v příštích týdnech ukončit podporu mintování a také sdílení NFTs na Instagramu i Facebooku. Funkcionalita byla prozatím stále v testovacím režimu. Meta odůvodňuje ukončení podpory tím, že chce dát přednost jiným způsobům podpory tvůrců. Společnost chce dle jejich slov dosáhnout dopadů na společnost v co největším měřítku. Proto se hodlá soustředit například na monetizaci Reels nebo zlepšení Meta Pay.

Doodles už není NFT projekt, značka má ambice stát se mediální franšízou

Jeden z nejpopulárnějších projektů Doodles chystá odchylku od původní strategie. Nechce už být nazýván NFT projektem a dle slov společnosti se chce odklonit od finančních spekulantů. Projekt Doodles by chtěl expandovat do mediálních oblastí, jako jsou film, hudba a hry. Oznámení se u komunity setkalo se smíšenými reakcemi. Projekt se nicméně NFT technologií úplně nevzdá a bude ji i nadále využívat jako spojovací článek všeho, co dělá. Někteří členové komunity rozhodnutí chválí a označují termín „NFT projekt“ za zastaralý. Většina však vyjádřuje obavy o budoucí směřování projektu. Negativně také zareagovala cena NFT tokenů na sekundárních tržištích, která se nyní pohybuje okolo hodnot z roku 2021.

Animoca Brands otevírá v L.A. klub pro členy Web3 komunity

Nedávno tato hongkongská softwarová společnost oznámila ve spolupráci s podnikem Planet Hollywood Group spuštění tzv. Clubu 3. Cílem je první soukromý klub svého druhu, který má překlenout propast mezi reálným a virtuálním světem. První provozovna Clubu 3 bude otevřena na ikonickém Sunset Boulevardu v kalifornském L.A. v druhé polovině roku 2023. V případě úspěchů hodlá skupina expandovat celosvětově a otevřít další podniky například v New Yorku, Miami, Londýně, Paříži atd. Club 3 nabídne programovatelné plochy pro zážitkové akce, kterých se lze zúčastnit osobně i virtuálně. Budou zahrnovat komunitní rozhovory, semináře a další akce z Web3 prostředí.

Microsoft testuje integraci Web3 peněženky do prohlížeče Edge

Sérii údajných snímků obrazovky rané fáze vývoje nové Web3 peněženky sdílel softwarový specialista a příležitostný leaker informací Albacore na Twitteru. Snímky ukazují, že peněženka nebude mít přístup k heslům a klíčům pro obnovení a bude integrována přímo do prohlížeče Edge, na rozdíl od volitelného rozšíření prohlížeče (add-ons). Peněženka umožní klasické operace s kryptoměnami i s NFT. V rámci spolupráce s Coinbase by pak mělo být možné kryptoměny přímo nakoupit.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..