$Blur airdrop

Buď v obraze #13: Bitcoin má díky NFTs nový rekord, francouzské muzeum vystaví svého CryptoPunka

Vítejte u dalšího únorového přehledu, kde se dozvíte o úspěchu kolekce Clone X, která překonala již 800 milionů dolarů v počtu objemu obchodů. Úspěch slaví také kolekce CryptoPunks a Autoglyphs, které dostanou možnost, objevit se ve francouzském Národním muzeu moderního umění, přičemž NFT odvětví se zde objeví poprvé v historii. Další významnou aktualitou z minulého týdne je spuštění tokenu $BLUR, který byl distribuován ve formě airdropu od stejnojmenného NFT tržiště. Poslední novinka opět připomene úspěch NFT na Bitcoinu. Nedávno byl totiž překonán rekord v počtu adres s nenulovým zůstatkem v bitcoinové sítí, a to právě díky NFTs.

Kolekce Clone X od Nike překonala 800 milionů dolarů v objemu obchodů

Nike oznámil akvizici módní značky RTFKT již v roce 2021. Souběžně také debutoval NFT kolekci Clone X. Ta již v prvním roce překonala objem transakcí v hodnotě 100 milionů dolarů a před pár dny, dle serveru CryptoSlam, dokonce i hranici 800 milionů dolarů. Dle téhož serveru má největší objem obchodů kolekce Axie Infinity (4 mld. dolarů), následovaná BAYC (2,7 mld. dolarů). Studio RTFKT také v minulosti spolupracovalo s dalšími krypto projekty na výrobě reálných produktů, například obuvi. Vznikla tak obuv s motivy kolekcí CryptoPunks či BAYC.

NFT tržiště Blur spouští vlastní token $BLUR a stává se největším konkurentem OpenSea

Dne 14. února se po delším zpoždění povedlo NFT tržišti Blur vypustit do oběhu jeho nativní $BLUR token. Uvedené tržiště bylo spuštěno teprve loni v říjnu a za tuto poměrně krátkou dobu se mu povedlo zdárně konkurovat tržišti OpenSea. A dokonce se stát jeho největším konkurentem. Nutno podotknout, že růst z velké části podpořil příslib odměňování věrných uživatelů využívající tuto platformy, a to pomocí budoucích airdropů. Dárky pro uživatele byly rozděleny do tří fází, kdy každá byla objemnější než ta předchozí a odměňovala jiný typ úkolů. Jedním z úkolů pro získání airdropu bylo například obchodování NFT ještě před spuštěním samotného Blur tržiště (na konkurenčním tržišti Opensea), anebo později listování, bidování či nakupování již na samotném Bluru.

$BLUR vývoj ceny
$BLUR vývoj ceny

NFT a kolekce CryptoPunks objeví v francouzském Národním muzeu moderního umění

Technologie NFT se dostávají do centra pařížského umění. Důkazem je poslední oznámení Centre Pompidou, kde sídlí francouzské Národní muzeum moderního umění a zároveň největší muzeum moderního umění v Evropě. Poprvé se zde bude konat výstava zaměřena na NFT. V hlavní roli budou kolekce CryptoPunks a Autoglyphs. Cryptopunk #110 a Autoglyph #25 byly Centre Pompidou darovány a budou vystaveny spolu s dalšími 16 NFTs od vybraných umělců. Společnost Yuga Labs, vlastník duševního vlastnictví CryptoPunks, věnovala tyto NFTs muzeu v rámci svého projektu Punks Legacy, jehož cílem je umístit CryptoPunks do renomovaných muzeí po celém světě.

Bitcoin dosáhl nového rekordu v počtu adres s nenulovým zůstatkem

Kryptoanalytická platforma Glassnode ve zprávě na začátku týdne vysvětlila, že poprvé ve 14leté historii Bitcoinu je část síťové aktivity věnována jiným účelům než k peněžním převodům. Nový protokol Ordinals přivedl na síť mnoho nových aktivních uživatelů s nenulovým zůstatkem Bitcoinu v peněžence, nyní „pouhých 44 milionů”. Ordinals nyní soutěží o poptávku po „prostoru v blocích”, což vytváří tlak na trhu s poplatku. Nicméně zatím se žádné výrazné zvýšení transakčních poplatků na síti nekoná. Průměrná velikost bloku Bitcoinu se však zvýšila podstatně, a to z 1,5 MB na 3 MB.  Doposud bylo na síť zapsáno více než 78 400 obrázků a videí.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..