Premier League a Sorare spolupráce

Buď v obraze #11: Prodeje NFT v lednu výrazně vzrostly, Premier League spojuje síly se Sorare

Vítejte u 11. týdenního přehledu a ve druhém měsíci roku 2023. Předcházející měsíc zaznamenaly prodeje NFT poměrně zásadní růst a Polygon již druhý měsíc v řadě překonal Ethereum v počtu prodaných NFT. Premier League spojí síly se sportovní fantasy hrou Sorare. Elitní právnická firma Rosen se snaží vysoudit kompenzaci od Yuga Labs. A Cool Cats plánují rebranding.

Premier League uzavírá spolupráci se sportovní hrou Sorare

Francouzská fantasy sportovní hra Sorare se spojuje s fotbalovou Premier League za účelem vytvoření NFT kolekce. Jedná se o další důkaz, že svět sportu pokračuje v adopci digitálních aktiv navzdory současným okolnostem na trhu. V rámci dohody získá Sorare právo 4 roky prodávat sportovní karty hráčů ze všech 20 klubů Premier League. Karty budou na platformě k dispozici ve formě NFT na blockchainu. Zakoupit je bude možné pomocí jak kryptoměn, tak i tradičních fiat měn.

Držitelé elitní kolekce BAYC se mohou připojit k soudnímu sporu

Yuga Labs, tvůrce kolekce BAYC, čekají soudní spory. Rosen Law Firm, světová právnická firma, oznámila, že plánuje podat žalobu na společnost Yuga Labs s cílem získat kompenzaci pro držitele tokenů BAYC. Tvůrce jedné z nejslavnějších kolekcí by se měl zodpovídat za ztráty, které investorům kvůli této kolekci vznikly. Žaloba bude podána na zakladatele Yugy, dále na současnou CEO, ale také na celebrity, které Bored apes propagovaly nebo na značku Adidas. Podle názoru právnické firmy Rosen totiž právě oni výrazně přispěli k popularitě těchto NFT tokenů.

Prodeje NFT vzrostly v lednu o 38 %, Polygon už druhý měsíc v řadě překonal Ethereum

Objem prodejů NFT v lednu dosáhl částky 946 milionu dolarů, pro porovnání v prosinci to bylo „pouze“ 683 milionu dolarů. Na OpenSea, jednom z největších NFT tržišť, zaznamenaly NFT na Ethereu dokonce největší volume od srpna roku 2022. Podobný úspěch zaznamenal i Polygon. V rámci počtu zakoupených NFT totiž již druhý měsíc v řadě dokázal Polygon překonat Ethereum. Prodalo se totiž o 400 tisíc kusů NFT více. Nutno podotknout, že průměrnou cenu za jedno NFT má Polygon daleko nižší, a tak v rámci celkových objemů má Ethereum stále výrazný náskok. Za zmínku stojí i poměrně nový sektor NFT, kterým je lending. Jedná se o půjčky NFT tokenů za kolaterál. V rámci počtu půjček tento sektor zaznamenal minulý měsíc dokonce ATH.

Cool Cats oznamují rebranding, chtějí zopakovat svůj dřívější úspěch

Když kolekce Cool Cats vyšla ke konci roku 2021, byla jednou z nejžádanějších té doby. Nicméně interní spory a celková situace na trhu dovedly projekt k poměrně markantnímu pádu. Zakladatelé se nyní snaží projekt nasměrovat správným směrem právě rebrandingem. Na Twitteru projekt oznámil, že se připravuje na expanzi také mimo síť Etherea. Cool Cats se budou snažit zasáhnout více blockchainových síti a přinést interoperabilitu mezi nimi. Držitelé kolekcí Cool Cats a Cool Pets můžou očekávat i bezplatný NFT airdrop „Fracture“. Mělo by se jednat o dynamické NFT, které umožní modifikaci za pomocí digitálních sběratelských předmětů. NFT by se mělo vyvíjet při plnění různých misí v herním světě Cooltopia, který Cool Cats v minulosti vytvořilo.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..