Sothebys

Aukční síň Sotheby’s spouští vlastní NFT tržiště

Slavná aukční síň Sotheby’s nyní podporuje sekundární prodej NFT a umožňuje sběratelům nabízet a nakupovat díla od vybraných umělců.

Legendární aukční síň Sotheby’s posunula v pondělí své Web3 aktivity zase o krok dále a spustila portál na své platformě Sotheby’s Metaverse, kde se sekundární prodej uměleckých děl NFT provádí peer-to-peer a plně on-chain.

Doplněk platformy Sotheby’s Metaverse, který byl původně spuštěn v říjnu 2021, obsahuje podporu pro umělecká díla NFT mintovaná na Ethereu a síti Polygon.

Sekundární prodeje na Sotheby’s Metaverse jsou usnadněny výhradně prostřednictvím smart kontraktů, uvedla aukční síň, a umožňují sběratelům platit za umění a sběratelské předměty v digitálních měnách ETH a MATIC.

Zatímco OpenSea a Blur jsou příklady rozsáhlých peer-to-peer NFT tržišť, platforma od Sotheby’s je odlišná z hlediska své nabídky, která se bude skládat z „kurátorského výběru předních umělců“, kteří jsou ručně vybraní specialisty ze Sotheby’s.

Sotheby’s uvedla, že její výběr umělců pro sekundární trh se bude každých pár měsíců měnit. A pro svou počáteční vlnu umělců mohou sběratelé nabízet a kupovat NFT od 13 tvůrců, které aukční dům považuje za lídry ve světě digitálního umění, včetně Claire Silver, Sam Spratt, Tyler Hobbs a XCOPY.



Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..