Amazon a vlastní NFT tržiště

Amazon pravděpodobně vstoupí do NFT ve velkém stylu. Již tento měsíc chce spustit vlastní tržiště

Podle informací několika technologických portálů se společnost Amazon chystá tento měsíc spustit vlastní tržiště k obchodování s NFT a údajně bude zároveň nabízet možnost doručení digitálních sběratelských předmětů propojených s fyzickým zbožím až ke dveřím zákazníků. Podle dosavadních informací bude mít tržiště při spuštění k dispozici 15 aktuálně existujících kolekcí. Služba doručování bude zpočátku přístupná pouze zákazníkům v USA. Co se týká samotných kolekcí, o některých se už sice mluví, jelikož však nejsou informace potvrzené, raději nebudeme spekulovat.

Milovníci NFT si budou moci zakoupit digitální sběratelské předměty s využitím vlastního účtu Amazon prostřednictvím debetních nebo kreditních karet.

Jedná se o zajímavý formát onboardingu nových lidí do světa Web3 a NFT, protože narozdíl od jiných tržišť nebude potřeba mít nainstalovanou kryptoměnovou peněženku jako například MetaMask. Více podrobností zatím neznáme, portál Yahoo však dodává, že projekt by měl nést název „Amazon NFT Marketplace“ nebo „Amazon Digital Marketplace“.

Termín uvedení tohoto obrovského podniku na trh se stále mění, nejvíce diskutované je však datum 24. dubna. Mluvčí společnosti Amazon se k tomu odmítl vyjádřit. Dva zdroje uvedly, že ke spuštění dojde nejpozději v květnu letošního roku.

Společnost bude podle stejných zdrojů novým produktem cílit i na stálé zákazníky.

„Mohou dostat do NFT miliony uživatelů, aniž by lidi vzdělávali o tom, jak nastavit peněženku MetaMask,“ řekl jeden ze zdrojů a tento formát Amazonu přirovnal k věrnostnímu programu Polygon od Starbucks. Amazon má v USA v současnosti přibližně 167 milionů členů služby Prime.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..